Aferin Bana

Elma Keyfi

Evde salatalık kalmadı Duck yüzünden,
eh öğlen uyku öncesi atıştırmalığı da elma oldu bugün,
ikinci yürüyüşünü de yapmıştı zaten uyumamak için herhangi bir engeli kalmadı.

Ne kadar keyfine düşkün ve herşeyinin saati-sırası olan komik bir köpek oldu Duck yahu..Dünden beri küçük odayı değiştirmeye çalışıyoruz. Halısı eskimişti, dolaplar bir sürü orda burda saçmasapan eşyalar falan biraz düzeltelim dedik. Küçük oda da Duck'ın odası tabiki de! :)

Her zaman yattığı yatağın şeklini falan da değiştirdik, cama paralel koyduk ama Duck da benim gibi hemen alışamayanlardan, o yüzden orda uyumayı denedi ama olmadı :)) Sonra yine turuncu koltukta huzuru buldu..
Kış gelince Duck'ın burnunun rengi açılıp kışın sonuna doğru gittikçe kahverengiye dönüyor, yazın ise simsiyah. Sizinkilere de oluyor mu? :) Patilerinin altının rengi de aynı şekilde..

5 yorum:

 1. Mathilda dedi ki...:

  yazmıştım bile ben bunu sözlüğe :)
  #12501251

  elma çekti canım :/

 1. özge dedi ki...:

  eeBB mi yani Duck :))
  ben de diyorum boyle bir seyi nerde okumustum ben :)

  gel bize elma ve armutumuz var, ama salatalik kalmadi çok üzgünüz:(

  :))

 1. colette dedi ki...:

  Özgeciğim Keşkül'ün burnu da şimdilerde benekli kahve.Puantiye yani :)Geçen bayram yurt dışına çıkacağımız için Keşkül'ü pansiyona bıraktık,almaya gittiğimizde burnunun kupkuru olduğunu farkettik,ben panikledim tabii derken kabuklandı ve soyulmaya başladı. Vet.imizi aradım pigment bilmem şeysidir (!)dedi.Eşim de eğer öyleyse bu insanlarda da olur, bunun çaresi yok soyulup duracak dedi :(Şimdi soyulması geçti ama ben durup dururken niye olsun diye hala merak ediyorum.Vet.ler başlarından savıyorlar gibi geliyor bana:(((

 1. ozge dedi ki...:

  Bazen hakikaten başlarından savıyorlar, önemsiz gibi görüp bazı şeyleri kaçırıyorlar malesef.

  Ama bu durumda eşiniz de veterinerinizin fikirlerini kendi bilgisiyle destekleyince içiniz biraz daha rahatlamıştır.. :)

 1. DKK dedi ki...:

  vejeteryan üt :D