Aferin Bana

Kar'da Sokaktaki Dostlarımızı Unutmayın, Lütfen!

Sokağınızda-yakınlarınızda soğuktan veya kardan saklanacak yeri olmayan,tamamen açık alanda yaşayan hayvanlar varsa ve onlara sığınacakları bir yer yapamıyorsanız yakınlarınızdaki veteriner-pansiyon vb yerlerde en azından bir gece icin konaklamalarını sağlayabilirsiniz..

Bu kara oğlan yeni taşındığımız yerin yakınlarında saklanacağı hiç bir yer olmayan tamamen açıklık bir parkta yaşıyor, öyle bir park ki banklar bile ızgara gibi , metalden, altına yağmur kar geçiyor.

Dert edinmiştik ne yapabiliriz diye, kulube yaptırmak istiyorlar ama belediyenin temizlik gorevlisi eğer izin almadan yaparsanız belediyeye söylemek zorundayım yoksa ben işimden olurum diyordu, izin alıcaz ama kar geldi vakit de yok kar geldi çattı vb sıkıntılar..

Dün akşam yok ben yapamayacağım artık diyip Duck'la çıktığımda köpeği de alıp veterinerimize götürecek, geceyi ordaki pansiyonda konaklamasını sağlayacaktım. Ama neyse ki bir hayırsever belediye falan dinlememiş yaptrmış kulubesini, biz de belediyeden birini bulup arayıp kulubenin kalması için haber verdik. Sonra ben ona minder ve muşamba taşıdım, başkaları mama getirmiş, atkısını bırakan olmuş. Gece yatmadan da çıkıp kontrol ettik minderi ıslak mı vs diye, kuruydu. Kulubesinde bırakıp döndük.Sabah kontrolümüzü yapıp bir de havlu götürdük, ıslanan eşya var mı kontrol ettik Duckla :)Bu köpecik muhtemelen rott diye alınmış, kırma olduğu ve daha kötüsü arka bacağındaki sakatlık fark edilince de bırakılmış. Küpesi yok , barınağa gitmedi muhtemelen hiç, hayatı boyunca da gitmez inşallah. Aşıları vs çevredeki kişiler tarafından yapılıp bakılıyor. O da bakıldığını bilip o parkın sınırları içinden bir milim uzaklaşmıyor. Hem iyi hem kötü , parkta yağmurda saklanacağı hiçbir yer olmadığı için öylece açıkta kalıyordu garibim..

Neyse artık kulubesi var ve inşallah kimse sorun çıkarmaz.

Darısı tüm sokak köpeklerinin başına..

3 yorum:

 1. okuyan dedi ki...:

  Allah (c.c.) tüm duyarlı yüreklerden razı olsun.

 1. coletté dedi ki...:

  Özgeciğim ne diyeceğimi biliyorsun değil mi?
  Allah her işini rast getirsin canım!
  Devam devam yılmak yok!

  Duck nasıl? Keşkül artık neredeyse hiç yürüyemiyor :( Vet.in önerisiyle ağrı kesicili glucosamin condratine başladık. Abisi getirdi Amerika'dan burada da var mı bakacağız artık. Offf of! Yaşlanmadı bile daha.

  Bir de şu rotu gördüm ya sakat diye atılmış!!! Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın artık!

 1. Özge dedi ki...:

  Ah çok teşekkür ederim,böyle canları gördükçe dayanamıyorum, duramıyorum zaten..

  Keşkül'üm neden öyle oldu çok üzüldüm :( İnşallah çabucak toparlar, ameliyat da olmuştu o aslında, kıyamam kuzuma :( Biz Duck'a küçüklüğünden beri glyco flex III diye bir takviye ilaç veriyoruz bacakları için her gün bir tane,o da türkiyede yok denecek kadar az ve pahalı o yüzden canadadan getirtiyoruz,e-bay gibi sitelerden alabilirsiniz.. Duck iyi sayılır, yeni bir eve taşındık oraya alışmaya çalışıyor, üzüntülü biraz, bacağı da ağrıyordu topallamaya başlamıştı yine , 15 gün de bir 6 ay kullanacağı,ağrı kesici bir ilaç kullanmaya başladık aynı zamanda da tedaviye yardımcı oluyor dedi veterinerimiz,ağrısını azalttı baya ama bakalım nereye kadar. Bir yandan da bu zavallı rotu görüyorum bacağı ağrırken, yürüyemeyişini, içim parçalanıyor, sıcak bir evi bile yok garibimin, ağrı kesicileri geçtim.. :(Telefondan yazıyorum o yüzden yazım hataları vb çok olmuştur, kusura bakmayın