Aferin Bana

Kucuk kizim

Kucuk bir kizimiz var sokakta

1 aydan uzun bir suredir her gun birlikte vakit gecirdigimiz, onun icin gunde defalarca disari cikip saatlerce birlikte takildigimiz, kapiya ducktan once kosup eve de gelmek isteyen ve her defasinda iceri girmemesi icin hafiften itmek zorunda kaldigim, itmemek icin her seferinde yanima oyuncakalip iceri girerken onu uzaga atip yakalamasi icin kos kos dedigim ve her defasinda icimi parcalayan.

Disarda surekli bizim evin camina bakarak yatan :(

Yuva ariyorum , ilanlar verdik heryerde ama bulamiyorum bir turlu.

Cok cirkin hakikaten dusununce ama inanilmaz da tatli.

6-7 aylik oldugunu dusunuyorum ve de eve alinip sonra safkan gsd olmadigi anlasilinca sokaga birakilan.

Cunku tavuklu kuru mamadan baska bir sey yemek istemiyor, kemirme kemiklerini cok seviyor, toplar, dis iplei, pelus oyuncaklar en sevdikleri, azicik bir minderimsi bir sey bulsa sahiplenip iustune yatmak istiyor ama hep taslarda tabi :(

Of ki ne of, geceleri uyuyamaz, urekli onu dusunur oldum.

Bu postu disarda telefondan yaziyorum mesela, sabah yagmur yagdi ve yemegini veremedim, ben giderken de pesimden bakti yine oyle, aklim fikrim oda Ducki keske arayabilsem konusabilse de orda mi hala oyala soyle gelicem ben beklesin, kusmesin, yagmurdan korkmasin, apartmandaki insanlara dayansin ben yine gelince onu koruyacagim, soyle duckydukim demek istiyorum.

Kafayi yemis durumdayim. Keske eve alabilsem, keske alamasam da aklim kalmasa , insanlar onu itip kakmasa, kovalamasa..

Dun gece uyumadan camdan baktim, bizim cama bakiyordu
Sabah kalktim yine bizim cama bakiyor.

Beni gordugundeki sevincini anlatamam gormeniz lazim.

Sokaktaki ilk kisi olacak muhtemelen, sabahlari cok hapsiriyor, bacaklarima surtunuyor. Yuruyuslerde hep sariliyr, azicik bir yere otursam hemen kucagima geliyor, oyle sevgi ihtiyaci var ki.

Ah keske gorebilseniz, sevseniz, yuvaniza alabilseniz.

4 yorum:

 1. coletté dedi ki...:

  Daha da acısı yeni hayvan hakları yasası çıkarsa sokakta bile yaşayamayacak. Toplama kamplarına götürülüp uyutulacak:( Eşim de 2 gündür akşam sokakta gördüğü minnacık yavrudan bahsediyor,Keşkül'ü dolaştırdıktan sonra gidip onu doyuruyor. Ben de kapımda 5-6 tane kediye düzenli olarak bakıyorum. Yasa çıkarsa bunları götürecekler Özge,yüreğim dayanmıyor ,ağlayacak gibiyim. Herkes 1 tane bakabilecekmiş,bizde 3 kedi 1 köpek var:( Offf of!!!

 1. Özge dedi ki...:

  Ah Nilgün ablacığım, uyuyamıyorum ben de ağlayacak gibi oluyorum aynen, 30 Eylüldeki yürüyüşe de katılacağım ama artık ümidimi yitirdim bu ülkede, böyle şeyleri düşünenlerin çıktığı gibi destekleyenleri de çıkıyor, onları gördükçe daha da çok kahroluyorum.

  Yazını okudum ve paylaştım heryerde, bir umut..

  Eve alsam, evdeki hayvan sayısına da karışıyorlar dediğiniz gibi.. Delirmemek elde değil. Ne yapacaklar peki fazla kedi köpeğimiz varsa, insanlık namına en ufak bir şeyleri kalmamış :(

 1. Özge dedi ki...:

  Kendileri öldürecekleri gibi bizim kurtarmamiza da izin vermiyorlar, hangi ülkede görülmüş, nasıl bir yasa bu, hangi çağdan kalma.. Allah inançları ve dinlerinden bahsediyorlar ya, onları da "Allah" yarattı, bu mu inançları..

 1. Adsız dedi ki...:

  Bende köpek sahibiyim.Sokağımızdada baktığımız köpekler var kediler var.Ama bu son günlerde çok üzgünüm.Hiç huzurum yok!!Artık nerede yaşadığımızı bilmiyorum,bu nefret,bu kin bu din adına yapılan kötülükler çok yaralıyor beni ve delirme noktasına gelmekten korkuyorum çaresizlikten.Yarın birgün elimizle beslediğimiz bu canları alıp götürürlerken ne yapacağız,nasıl dayanacağız???......