Aferin Bana

Duck'n Roll

Kuzu sarmam, tombiktom, kutup ayım ayaklarımın üstünde yatıyor şimdi, benim de uyandırmaya niyetim yok. Uzun zamandır sadece fotoğraf eklediğimi fark ettim, o ayağımda üzerinde battaniyesi ile yatarken ben de size günlerimizi anlatayım istedim.

Sabah ben işe giderken öyle üzülüyor ki, içim gidiyor, eve gelince baya kudurduk bugün. Koridordaki halıya yatıp evden çıkışımızı bekliyor hep sabahları, o yüzden depresyon halısı diyoruz artık ona.

Bugün öğlen anneannesi gelmiş, onunla da kudurmuşlar :)

Şanslı günlerinden.

Dün zaten evde yalnız değildi, temizliğe yardım eden Selma ablamız evdeydi. Bezlerini kaçırıp peşinden koşturuyormuş kadıncağızı :)

Günlerimiz aynı aslında,  tek eksiğimiz hareket.

Kilo vermesini bekliyoruz. Zayıflamasına yardımcı olan mamaya devam ediyoruz. Light mama kilo korumak içinmiş, bizimki obezite maması, obezim benim.

Az kaldı yaza kadar verir heralde, bu arada havalar düzelmesin diye dua eden benim evet, ondan bu karların bitmemesi. Biraz daha yağsın, essin, Duck dayanıyor biz de dayanabiliriz bence :)

5-10dk dan fazla yürütemiyoruz korkumuzdan ama hafta sonu gezilerini ihmal etmiyor beyefendi neyse ki, arabaya atlayıp kafayı da arada bir çıkararak haftasonu gezisine devam ediyor.

Kafasında bunu düzene de oturtmuş paşam, haftasonu olunca yamanla benim gözümüzün içine bakıyor resmen, benimle yürüyüşe çıktığında arabanın kapısında bir duraksıyor.
Gezenti :)

Bir de hafta içi alarm çaldığı halde kafasını yorganın altına sokup uyumaya devam edip de haftasonu da alarm çalmadığı halde sabahın köründe (tam da haftaiçi alarmının saatinde) cin gibi kalkıp hadi gezelim içerikli bakışlarına, bizi yataktan kaldırmak için elinden geleni yapmasına hastayım, öyle böyle değil. İnsan çocuğum olsa kızarım heralde sus uyu diye ama Duckla benim de kudurasım geliyor :D

Bu arada yeni bir arkadaşımız da oldu, sabahları oynuyorlar. Karşı komşumuzun komik köpeği. İsmi Mars ve çok komik bir köpek.Duvarlar boyalıymış da onlara sürtünmüş gibi :)  Evdeki yardımcı kadın sabahları bir metre kadar falan gezdiriyor onu.

Karşılaştığımız günlerde basket sahasında oynatıyoruz ikisini.
Ben de oyunun hemen 5dk sonrasında evhamlı gıcık anneler gibi acaba terledi mi modunda bacağını kontrol edip bizimkinin kalça problemi var da, çok oynamaması lazım topallıyor sonra diyip tasmayı takıp çıkarıyorum sahadan.
Kadıncağız içinden deli mi bu, köpeği de çocuk sanıyor falan diye gülüyordur eminim ama ne yapayım, ilk oğlum olur Dakidak bey, kendileri :D Kıyamam, çok üzülüyorum sonra bir yeri ağrıdığında.

Komik de bir sır vereyim, kışın başından beri hiç yıkanmadı Duck ve tuhaf bir şekilde de tertemiz. Dışarıya çok az çıkıp arabalarda gezdiğinden belki de, yağmur olursa zaten hep montla çıkıyor.

Bu sabah yine bir arkadaşının sahibi gördü, her gün yıkıyor musunuz siz Duck'ı, inanılmaz temiz görünüyor, tertemiz de kokuyor dedi sarılıp öpüp, içimden kih kih güldüm.

Hakikaten de öyle görünüyor işin komiği. Sürekli tertemiz çarşaflarda yuvarlandığından bence :p

Öyle işte, o koca poponu kaldırıp da yıkansan iyi olur artık Duck dostum.

Aah az kalsın unutuyordum. Soğukta ağrıları artabilirmiş diye kalçasının sıcak kalmasına dikkat ediyoruz güya aslında ama bu konuda Duck bizden başarılı tabiki de.

Nerede bir ısıtıcı açık orada Duck'ın poposunu görüyoruz, nerede bir radyatör orada Duck'ın totosu, nerede bir yorgan altında Duck'ın vücudu. Geceleri benim yanımda bana bitişik yattığı yetmiyormuş gibi bir de kafasını bile yorganın altına sokup yuvarlak yapıyor kendini, tabiki de bana yaslanmış bir şekilde, karnımda bir top misali..

Duyan da igloda yaşıyoruz sanacak ama derece min 20'yi gösteriyor.

Yazın da klimayla bütünleşir dengesizim.

Kilosunu versin, herşey normale dönsün ve ben de işi bırakayım. Hepimiz sonsuza kadar mutlu yaşayalım istiyorum.

Herkese Duck'tan öpücükler (kendi uygulayışı ile öpçük). Benden de sevgiler.

1 yorum:

  1. colette dedi ki...:

    Sizden haber almak güzeldi . Kış bizim evde de aynı modda geçiyor. Bu iki kuzu birbirine çok benziyor,geçen gün bir Golden ablası aynı lafları Keşkül'e söyledi. Duck fazla kilolarını yazın yüzerek verir annesi,yeter ki havalar birazcık ısınsın :) Öptük sizi...